Od dvadsiatichdvoch rokov so mala problémy s kŕčovými žilami.

Problémy neboli estetické ale pociťovala som tlak, mravčenie a pálenie na lýtku. Keďže som kŕčové žily vždy považovala za genetické ochorenie,  prvá cesta, ktorá ma napadla bol chirurgický zákrok. Nasledovné tri roky som absolvovala tri chirurgické zákroky, avšak bolesti sa vždy vrátili naspäť.

Článok pokračuje pod reklamou.

Doktor, špecialista v tejto oblasti sa divil ako je to možné, že taká mladá a žily v takom zlom stave. Pri každom odchode som bola oboznámená s tým, že budem potrebovať ďalšie zákroky a bez sťahovacích pančušiek už nikdy nebudem môcť  vyjsť z domu. Ďalšia vec, čo ma naozaj zarazila bola, že by som mala prestať  behať.

 

Avšak kombinácia týchto informácií vo mne vyvolala skôr výzvu ako nepokoj. Keďže sa venujem zdravej výžive som si povedala, že musí existovať aj iná cesta. Začala som stravovať tak aby som spevnila steny ciev ale aj zlepšila cirkuláciu. Do jedálnička som zaradila teda veľa citrusového a bobuľového ovocia pohánku a omega 3 kyseliny. Asi po roku som začala pociťovať zlepšenie aj keď  sa bolesti a nepríjemne pocity  často krát objavovali.

 

Napokon na odporučenie Petra Planietu som v jedálničku  výrazne obmedzila surové ovocie a pridala zelené potraviny.

 

Dnes už ani neviem, že som mala problémy so žilami a môžem behať koľko chcem.

 

Petra z Bratislavy

ZDIEĽAJTE