Je celkom možné, že niekoho zaujme príbeh 73 ročnej ženy, ktorá to pred necelými dvoma rokmi všetko vzdala kvôli ťažkým rodinným problémom, ale stal sa akoby zázrak, keď mi dcéra darovala k narodeninám notebook a začala som počúvať vaše relácie ,,Verejné tajomstvá, zdravá strava“.

Teraz začínam s Tai Chi. Vtedy som mala astmu, skríženú potravinovú alergiu, vysoký tlak, ekzém, arytmiu, depresie, nervozitu a manžel zostal na žive v plienkach po krvácaní do mozgu a opatrujem ho už 6 rokov. Brala som 9 liekov a čítala som všetky vedľajšie účinky a povedala som že DOSŤ! Dnes neberiem žiadne lieky, okrem melatonínu (čo je doplnok), schudla som 19 kg (z 78 kg na 57kg) bez diéty. Dokážem sa starať o ležiaceho manžela, kosiť s kosačkou ½ dňa na záhrade, 3-4 hodiny rýľovať a odbicyklovať na záhradu a späť 13 km, hoci spím asi iba 5 hodín denne. Nikto neverí, že mám 73 rokov a nosím šaty 38 veľkosť. Celá rodina sa prispôsobuje, lebo varím ja a jeme zdravú stravu ku ktorej ma priviedli vaše prednášky a knižky – Varíme a pečieme s láskou.

Ešte aj vnuk prešiel z obyčajného mlieka, ktoré miloval na ryžové a nejeme ani mliečne výrobky, nič čo obsahuje cukor a ani mäso, len pstruha a vajíčka bio. Nikdy som nemyslela, že sójové výrobky, ako tofu a tempech mi dokážu nahradiť mäso a že strukovinové polievky budem variť v noci a ušetrím čas a peniaze na strave, ktorá mi prospieva. Na orechy som alergická, ale chia semienka, ľanové a konopné v mandľovom mlieku mám každý deň aj so zeleným jačmeňom a reichi. Od čokolády mi pomohla odísť vaša rada (zmluva s Bohom), lebo som bola schopná zjesť na ex celú študentskú pečať.

Ešte podotýkam, že aj zo syna je vegetarián a je veľmi rád, že sa tak stalo, že zvláda aj 12 hodín nočné zmeny v automobilke. Postupne skúšam recepty z vašich kníh na varenie a aj experimentujem podľa nich, lebo veľmi veľa mi dala textová časť kníh a vaše ,,Verejné tajomstvá“. Už ich aj kupujem príbuzným do daru, keď sa pýtajú, že ako sa mi podarilo zmeniť takto život. Vo vlaku keď cestujem robím ,,show“, keď si  niekto dáva kolu a veľmi často to prejde do plodnej debaty o škodlivosti dnešných komerčných potravín. Hovorím im aby počúvali ,,Verejné tajomstvá, zdravú stravu“. A aby som nezabudla, že už nemám cukrové abstáky, cukor mám len 6,3 z 12, už som bez vysokého tlaku, pálenia žáhy a bez arytmie a astmy. Sama to ani celkom nechápem, lebo nie som biochemik, ale som neveriaci Tomáš a prečítala som čínsku štúdiu T. Kašpara a vo všetko sa zhodujete. To ma úplne presvedčilo, hoci čítam aj Bukovského. Ďakujem z úprimného srdca za informácie, že angínu sa liečiť dá – tea tree olejom a dostať sa zo zlatého stafylokoka sa dá 1 lyžicou koloidného striebra a tiež všetky začínajúce chrípky sa takto dajú liečiť a vhodný je detox s chlorelou.

Musím sa priznať, že som zbabelec, lebo chodím k lekárovi a nechávam si nevybraté recepty na lieky, bojím sa mu povedať, že nič nevie o stave, ale manžel možno aj vďaka nemu žije 6 rokov, miesto týždňa, čo mu predpovedali, keď mal krvácanie do mozgu a má ešte aj epilepsiu.

ZDIEĽAJTE