Bol október 2010, kedy ma známa zavolala na prednášku p.Petra Planietu.

Nepoznala som ho a ani netušila ako jeho prednášky zasiahnu do môjho života.

Článok pokračuje pod reklamou.

Keď som počúvala ako strava ovplyvňuje život človeka stále viac som si uvedomovala, že aj s mojou alergiou sa dá ešte vždy niečo spraviť. Hoci si prácu lekárov vážim neposunula som sa ďalej a bola som v kolotoči obvodný lekár, alergológia následne vakcíny, stery,atď.

 

Na alergológiu som chodila pravidelne roky ale žiadne výsledky len mi pribúdali lieky – zodac,injekcie… Žiaden lekár Vám nevysvetlí, že choroby si vyvolávame sami svojím stravovaním. Tak som spravila rázny krok a vydala sa na cestu zdravej stravy.

 

Zo začiatku to bolo náročné ale stálo to zato, pretože po vylúčení potravín, ktoré mi p.Planieta doporučil ako biela múka, cukor, mlieko sa môj stav natoľko zlepšoval, že mi odoznela každoročná pravidelná únavy od januára do konca apríla (už ráno som sa cítila ako keby som celý deň behala maratón a chcelo sa mi stále spať) spolu zo svrbením očí a malátnosťou. Imunologička mi nevedela dať odpoveď, čo s tým mám robiť predpisavala mi lieky na imunitu, vitamíny ( z lekárne chemicky upravené).

 

Dnes po troch rokoch keď prídem na alergológiu pani doktorka mi vždy povie ako zdravo vyzerám a zaujíma sa čo spôsobilo uvedenú zmenu a nezabudne cca štvrtý raz podotknúť, že ma vyradí z evidencie len mám pocit, že ju natoľko zaujíma moje stravovanie, že vždy jej spravím \”krátku prednášku\” a na záver mi povie, že lieky mi nepredpíše nie je treba.

 

Okrem stravy, ktorá ovplyvňuje naše myslenie od istého času beriem veci tak ako mi prichádzajú. A ľudí takých akí sú a hľadám na každom to pozitívne.

 

Veľmi som však vďačná, že som spoznala p.Petra Planietu.

 

Je to úžasný človek a veľmi si ho vážim.

 

Prajem mu aj celému pracovnému tímu veľa zdravia a dobrých ľudí okolo seba.

 

Ostávam s pozdravom
” Lekár ordinuje a príroda lieči. “

 

Silvia Pintérová

ZDIEĽAJTE