Dobrý deň pán Planieta,

na začiatok, by som Vám chcela veľmi pekne poďakovať za prácu, ktorú robíte a vzdelávate nás, poslucháčov!

Patrím medzi tých stálych už niekoľko rokov. Zmena v mojom jedálničku bola postupná, no som na seba hrdá, že to v pohode zvládam a momentálne som bez cukru, mliečnych výrobkov, pečiva a premohla som sa k energického športu. Behávam a baví má to, plus cvičím jogu.

Stravujem sa zdravo podľa Vašich rád: ryžu natural, sem-tam aj jasmínovú, klasiku len sviatočne, zeleninu koreňovú, s mierou aj paradajky a papriku v tomto období. Strukoviny každý deň by som mohla povedať, dlho varené polievky, vývar, ovsené kaše, bulgur, kuskus, tempeh, cícer, orechy, semiačka,… Mäso veľmi zriedka, jeden krát za dva týždne, ovocie sezónne, ale tiež nie moc, len ďobkám s mierou.

Robila som si aj očistnú kúru z Pestreca mariánskeho tri mesiace.

Chlorellu papám už hádam aj druhý rok, nie pravidelne, no až teraz som začala s tou od Green Ways. Zelený jačmeň tiež, ale len z obyčajného obchodu. Cítim sa výborne, mám viac energie, moja pamäť si pamätá 🙂

Tak nechápem, prečo tie problémy?

Ja som si už ako študent skúšala skvalitniť svoj jedálniček a vyradila som mäso, zaradila viac zeleniny a ovocia. Vtedy sme nemali ešte ani PC ani internet, tak som len čítala odborné články a podľa toho som si svoj jedálniček prispôsobovala. Potom som zas prešla na stravu matrixovú, nechala som sa ovplyvniť ľuďmi okolo seba – ako si škodím a pod.

No baví ma to a po rokoch som sa k tomu zas vrátila a vo svojom organizme si upratujem a upratujem 🙂 Písala som Vám už nie jeden krát a problémy mi na Vaše rady ustúpili – paráda!

Naposledy to bol puchnúci členok,  tam mi asi pomohol aj turecký sed, kedy sa mi rozprúdi lymfa a členky mi pomaly odpuchnú. Navštívila som Vás minulý rok osobne na konzultácii a vtedy sme si s mužom povedali, že pečivo prestaneme jesť. On bol môj doprovod a celkom ho to zaujalo. Bude to pomaly rok a ja sa držím bez pečiva a manžel s nejakými sem-tam prehreškami, sa drží so mnou. Je ohník tak viem, že to má ťažšie.

Ďakujem veľmi pekne

Ivana vaša poslucháčka

ZDIEĽAJTE