Dobrý deň, píšem vám sľúbený môj príbeh:

Asi pred štyrmi rokmi, ma strašne bolela hlava a miestami som sa pristihla, že si neviem spomenúť na určité veci a aj pri rozprávaní som radšej rozprávala pomalšie, lebo myšlienky mi prichádzali pomaly. Tak sme na Vianoce boli u brata, ktorý sa stará o mamu a ktorému sme práve pre mamu kúpili ako darček pod stromček tlakomer. Ihneď sme ho samozrejme vyskúšali a mne tlakomer nameral tlak 185/135, brutál. Tak som pochopila, že hlava ma bolí z tlaku, no a začal sa kolotoč. Najprv na pohotovosť, potom po internom. Pán doktor mi vysvetlil, že to moje zabúdanie a ťažko prichádzajúce myšlienky sú práve z vysokého tlaku, no a tiež nezabudol poznamenať, že ten tlak je už raz taký, lebo to je VEKOM a STRESOM. Mala som vtedy 51 rokov. Z ambulancie som odchádzala s presvedčením, že s jeho názorom nesúhlasím, a že veď ja ti dokážem, že nemáš pravdu! Svoj vek som nepovažovala za tak vysoký a stres tiež nie, nakoľko som v tom čase bola už 6 rokov vdova. Tak som vedela, že som prežila už aj horší stres a vtedy som žiaden tlak nemala.

Článok pokračuje pod reklamou.

Samozrejme som brala lieky, ktoré mi predpísal, ale ihneď som začala hľadať alternatívu, bola som 5 rokov na bezlepkovej diéte. A keďže som zistila, že bezlepkové zmesi, chleby a podobné veci obsahujú veľa škrobov, či už kukuričných alebo ryžových, tak som postupne prešla na potraviny prirodzene bezlepkové. Viacej zeleniny, celozrnnú ryžu a strukoviny. V tom čase som už nepila žiadne mlieko a nejedla som mliečne výrobky.

Ďalšia vec, čo sa mi stala asi pred dvomi rokmi, spadla som a udrela som si ruku. Nezlomila som si ju, len narazila, takže k lekárovi som nešla. Ale ruka v zápästí stále bolela a tak som opäť začala chodiť po lekároch. Zistili mi, že mám posunutý prst. No lekári tvrdili, že to nie je z pádu, ale z osteoartritídy, ktorú mi diagnostikovali. No a ortopéd mi ihneď predpísal asi najsilnejšie prášky od bolesti, lebo ich vraj budem potrebovať a vysvetlil, že ma čaká operácia kĺbu a neviem čoho všetkého ešte. Aj z tej ambulancie som odchádzala s presvedčením, že v žiadnom prípade sa žiadne operácie nebudú konať, len sa potrebujem nastaviť na stravu, ktorou sa dám do poriadku. A tak som si prešla od byliniek, cez šťavy, až po zdravú stravu.

Zopár dní na to som náhodou počula v rádiu rozprávať jedného pána, kde jeho príjemný hlas vysvetľoval ako si vie človek stravou zlepšiť zdravie. Hovoril recept na dlho varenú fazuľovú polievku a ako dodá silu. Tak – a vedela som – toto je tá správna cesta! Začala som hľadať, že kto to je? A tak som sa dopátrala k Petrovi Planietovi a odvtedy počúvam všetky jeho relácie.

V jeseni toho roku som bola u neho na diagnostike. Teraz navštevujem jeho semináre, cvičím čchi kung a čuduj sa svete – nemám vysoký krvný tlak! Vysadila som všetky lieky a ani ruky ma nebolia. Zápästia mám slabšie, ale nebolia.

Aj dcéry prešli na také stravovanie, lebo jedna je tiež bezle(p)kárka a druhá mala atopický ekzém a čuduj sa svete, keď vysadila pšenicu, mlieko a Ečkové veci, zmizol jej atopický ekzém – po 26 rokoch!

Ďakujem za vaše užitočné rady a prácu ktorú robíte.

Viera

ZDIEĽAJTE