Dobrý deň, píšem vám sľúbený môj príbeh,

Asi pred štyrmi rokmi, ma strašne bolela hlava a miestami som sa pristihla, že si neviem spomenúť na určite veci a aj pri rozprávaní som radšej rozprávala pomalšie , lebo myslienky mi prichádzali pomaly. Tak sme na Vianoce boli u brata, ktorý sa stará o mamu a ktorému sme práve pre mamu kúpili ako darček pod stromček tlakomer. Ihneď sme ho samozrejme vyskúšali a mne tlakomer nameral tlak 185/135, brutál. Tak som pochopila, že hlava ma bolí z tlaku, no a začal sa kolotoč najprv na pohotovosti, potom po internom. Pán doktor mi vysvetlil, že to moje zabúdanie a ťažko prichádzajúce myšlienky sú práve z vysokého tlaku, no a tiež nezabudol poznamenať, že ten tlak je už raz taký, lebo to je VEKOM a STRESOM. Mala som vtedy 51 rokov. A už z ambulancie som odchádzala s presvedčením, že z jeho názorom nesúhlasím, a že ved ja ti dokážem, že nemáš pravdu. Svoj vek som nepovažovala za tak vysoký a stres tiež nie, nakoľko som v tom čase bola už 6 rokov vdova, tak som vedela, že som prežila už aj horší stres, a vtedy som žiaden tlak nemala.

Článok pokračuje pod reklamou.

Samozrejme som brala lieky, ktoré mi predpísal, ale ihneď som začala hľadať alternatívu, bola som 5 rokov na bezlepkovej diéte, a keďže som zistila, že bezlepkové zmesi, chleby a podobné veci obsahujú veľa škrobov, či už kukuričných alebo ryžových, tak som postupne prešla na potraviny prirodzene bezlepkové, viacej zeleniny a celozrnú ryžu a strukoviny. V tom čase som už nepila žiadne mlieko a mliečne výrobky.

Ďalšia vec čo sa mi stala asi pred dvomi rokmi, spadla som a udrela som si ruku. Nezlomila som si len narazila, takže k lekárovi som nešla, ale ruka v zápästí stále bolela a tak som zas začala chodiť po lekároch. Zistili mi ,že mám posunutý prst, ale lekári tvrdili, že to nie je z pádu , ale z osteoartritídy, ktorú mi diagnostikovali. No a ortopéd mi ihneď predpísal asi najsilnejšie prášky od bolesti, lebo ich budem potrebovať a vysvetlil, že to ma čaká operácia kĺbu a neviem čoho všetkého ešte. Aj z tej ambulancie som odchádzala s presvedčením, že v žiadnom prípade sa žiadne operácie nebudú konať, len sa potrebujem nastaviť na stravu, ktorou sa dám do poriadku. A tak som si prešla od byliniek, cez šťavy, až po zdravú stravu.

Zopár dni nato som náhodou počula v rádiu rozprávať jedného pána, kde jeho príjemný hlas vysvetľoval ako si vie človek stravou zlepšiť zdravie, a hovoril recept na dlho varenú fazuľovú polievku, ako dodá silu. Tak a vedela som, toto je tá správna cesta. Začala som hľadať, že kto to je a tak som sa dopátrala k Petrovi Planietovi, od vtedy počúvam všetky jeho relácie.

V jeseni toho roku som bola u neho na diagnostike. Teraz navštevujem jeho semináre, cvičím čchi kung a čuduj sa svete nemám vysoký tlak, vysadila som všetky lieky, ani ruky ma nebolia, mám zápästia slabšie, ale nebolia.

Aj dcéry prešli na také stravovanie, lebo jedna je tiež bezlekárka a druhá mala atopický ekzém a čuduj sa svete, keď vysadila pšenicu, mlieko a Ečkové veci zmizol jej atopický ekzém po 26tich rokoch.

Ďakujem za vaše užitočné rady a prácu ktorú robíte. Viera

ZDIEĽAJTE