Verím, že v živote neexistujú náhody jahody a každý sa stretneme či s ľuďmi alebo okolnosťami v živote v ten správny čas, keď sme na to pripravení. No človek musí mať otvorenú myseľ a vnímať dané veci okolo seba.

K vašej relácii som sa dostala, keď som s priateľom navštívila výstavu medu v Košiciach, kde sme stretli pani, ktorá predávala med a telové sviečky. Keďže môj vtedy ešte 6 ročný syn mal časté zápaly dutín, sople a občas teplotu, ani vybraté mandle nám nepomohli, aby jeho stav bol lepší. Tak som sa mu snažila pomôcť iným spôsobom.

Keďže sa rada rozprávam tak som sa s pani dala do reči a spomenula som jej synov zdravotný problém. Keď určite nie náhodou pani spomenula slobodný vysielač a reláciu Tajomstvá zdravia s Petrom Planietom. Pani nám odporúčala vyradiť mlieko, mliečne výrobky. Spomenula svoju skúsenosť so svojou svokrou a ako jej vyradenie mlieka a mliečnych výrobkov pomohlo k zlepšeniu zdravotného stavu, kde vylúčili jeden predpísaný liek.

Po príchode domov sme začali konať. Mlieko, mliečne výrobky, jednoduchý cukor sme úplne vylúčili. Mäso jeme občas a to sa snažíme kupovať v tej najvyššej kvalite. Po niekoľkých mesiacoch som si všimla, že moje dieťa už nie je každý mesiac chorľavé. No nielen syn, ale aj ja som mala zdravotné problémy. Mávala som silné migrény, ktoré boli také silné, že som nedokázala pracovať a  ani sa starať o syna. Celý deň som prespala bez jedla a vody. Keďže som vylúčila mlieko, mliečne výrobky, jednoduchý cukor, kávu a obmedzila pečivo, migrény prestali.

Uvedomila som si to po mesiaci, že je to preč. Do jedálnička sme si zaradili aj Chlorellu, ktorá nám pomohla, a dodnes  je súčasťou nášho života. Je tomu rok, čo sa takto stravujeme. Z jedálnička  sme úplne vyradili bravčové a hovädzie mäso a zaradili sme len zdravé potraviny. Do klasického obchodu nechodíme. Síce zaplatíme viac, ale vieme, že naše telo dostáva to, čo si zaslúži. Raňajkujeme teplé kaše, každý deň sa snažíme mať dlho varenú polievku,  kde nechýba strukovina aj riasa. Polievku  si dávame aj na večeru. Okrem toho strukoviny, obilniny, orechy a ak máme chuť, dáme si aj jabĺčko.

Myslím si, že zdravie dáva slobodu a my tú slobodu máme vo svojich rukách. Je len na nás, ako s ňou naložíme. Ďakujem za vaše relácie, ste obaja úžasné bytosti a prajem vám ešte mnoho spoločných rokov vo vysielaní!

S pozdravom Františka z Košíc.

ZDIEĽAJTE