Môj životný príbeh:

V minulosti, tak ako väčšina ľudí, aj ja som jedol „normálne“ a vďaka tomu som trpel sennou nádchou. Chodieval som po lekároch a užíval  lieky proti alergii, ale tie mi iba trošku zmiernili prejavy choroby. No senná nádcha nebola jediné, čo ma trápilo. Mával som 3x do roka silné angíny a malé tráviace problémy, aj keď som sa snažil stravovať kvalitne. Ale až pri hľadaní správneho – kvalitného stravovania som sa dozvedel, čo to kvalitná strava znamená. Aj keď som jedával veľa zeleniny, ovocia a cvičieval 2,5 hod. denne, aj tak som sa nevyhol spomínaným problémom. Až kým som sa nezoznámil s makrobiotikou a stravou podľa piatich elementov.

Článok pokračuje pod reklamou.

Vďaka tomu, že som prestal konzumovať biely cukor, bielu múku a mliečne výrobky. Ešte v tom roku ma senná nádcha nadobro opustila. Ako švihnutím čarovného prútika dnes netrpím ani angínami ani tráviacimi problémami. Stačilo iba málo. Zaviesť do svojho života kvalitu – a to najmä vo forme kvalitných potravín. Keď som sa potom pozrel na svoj život kriticky, zistil som, že vďaka cukru, mlieku a bielej múke som počas jedného roka trpel 3,5 mesiaca sennou nádchou, vďaka cukru a nadmernému množstvu ovocia som minimálne 10 dní  3x v roku  ležal v posteli s angínou a cca mesiac z  roka ma trápili iné drobné problémy – únava, malé bolesti kĺbov a tráviace ťažkosti. Keď som si to spočítal, zistil som, že z jedného roka môjho života som skoro polovicu roka pretrpel = prežil s nejakými zdravotnými problémami.

Môj život bol skôr o prežívaní ako o žití. Veď ako môžeme spokojne žiť, keď nás niečo trápi alebo bolí? Som rád, že  dnes je to už za mnou. Dnes si život užívam plnými dúškami a je pre mňa rajom na zemi. Stačilo iba tak málo. Zaviesť do svojho života kvalitu vo forme jedla, dýchania, pohybu a myslenia. Človek dostal dar života a ja si tento dar užívam.  A aj dnes zostávam pri svojej kvalite a dôsledkom toho je, že  ráno o 6:00 hod. vyskočím z postele, do 20. hod. s úsmevom a ľahkosťou pracujem (keď nám príde tovar, tonu tovaru vyložím a naspäť naložím), no večer nevyzerám akoby ma prešiel parný valec. Do postele sa väčšinou dostanem po polnoci a ráno o 6:00 hod. som opäť s úsmevom a elánom na nohách.

Toto je môj dnešný krásny život. Za túto úžasnú zmenu, ktorá nastala v mojom živote, vďačím hlavne kvalitným potravinám, ktoré dnes konzumujem a to obilniny, strukoviny, zeleninu, morské riasy, semienka a oriešky v rozumnej miere [ 2 až 4 pl denne] a občas ovocie z nášho pásma alebo sušené ovocie.

Pozdravujem a držím palce všetkým odhodlaným,

Peter Planieta

ZDIEĽAJTE