Cítil som, že niečo by som mal so sebou robiť. Pri výške stosedemdesiat centimetrov som sa zo 70 kilogramov od skončenia štúdia dopracoval na deväťdesiattri až deväťdesiatpäť kilogramov. Pohyb skoro žiadny. Raz týždenne futbal, ktorý som kvôli natiahnutým väzom vynechal. Skúšal som rôzne stravovacie metódy bez výdrže, napríklad podľa krvných skupín. Až jedného dňa som sa u sestry postavil na váhu, kde mi vysvietilo rovnú stovku.

Manželka v danej dobe počúvala Slobodný vysielač, reláciu Tajomstvá zdravia s pánom Planietom o spôsobe stravovania podľa piatich elementov. Spoločne s manželkou sme prešli od septembra 2018 na stravu podľa princípov piatich elementov. Zo stravovania som vylúčil chlieb a pečivo, ďalej mlieko a mliečne výrobky, cukor a sladkosti v maximálnej možnej miere. Fyzicky som sa začal cítiť lepšie, so zapínaním nohavíc som už nemal problémy. V krátkej dobe, t.j. po mesiaci, som sa dostal na 93kg a ďalej som svoju hmotnosť znižoval, až som to prestal sledovať. V januári 2019 a následne vo februári 2019 som skoro nepocítil alergické reakcie. Bol som celkom zdatný alergik. Začínal som s palinou, potom pokračovali pele všetkého druhu, ďalej nasledoval prach, roztoče, psi, mačky,.. A to všetko pod dohľadom skúseného alergológa.

Počas návštevy u sestry (len tam sa vážim) som v marci 2019 zistil, že mám rovných 85kg. Nejde ani tak o hmotnosť ako o pohyblivosť tela a pocit pohody. Pridal som k tomu domáce cvičenie kliky, drepy, brušáky a pravidelné plávanie.

Vďaka pánovi Planietovi a p.Kršiakovi v relácii Tajomstvá zdravia, nenosím zbytočných 15kg (aj keď pán Kršiak by pravdepodobne povedal, že takých 15kg je celkom dobrý základ na posilňovanie), nenavštevujem zbytočne alergológa a začal som pravidelne raňajkovať kaše, ktoré mi chutia.

Cítim, že je to správny krok, za ktorý Vám ďakujem.

PS: Určite nie posledný.

Poslucháč Ján

ZDIEĽAJTE