Rád by som sa s vami podelil o moje skúsenosti so zmenou stravy podľa rád p. Planietu.

Na Slobodný vysielač a túto reláciu som natrafil náhodou začiatkom decembra 2017. Vtedy, keď mi pani doktorka chcela predpísať statiny na úpravu cholesterolu a ja som ich odmietol s vedomím, že už raz som zobral v minulosti asi tri tabletky a pamätám si, ako mi bolo z nich zle. Začal som teda hľadať cestu, ako upraviť cholesterol a astmu bez liekov.

Vylúčil som z jedálnička biely cukor, bielu múku, mliečne výrobky, bravčové mäso a vôbec mäso som obmedzil na minimum. Naopak, zaradil som pohánku, ryžu natural, cícer, strukoviny, zeleninu a ďalšie super potraviny ako napríklad orechy, mak, dlho varené polievky, atď.

A výsledok?

Za dva mesiace som schudol 11kg a váha sa stabilizovala na 75 pri výške 175cm. Cholesterol mi klesol zo 7,3 na 6,2. Lieky na astmu som znížil (inhalačný kortikoid) na polovičnú dávku a druhý liek (montelukast) už neberiem vôbec. S tým, že sa mi dýcha asi najlepšie za posledné roky! V minulosti, keď som sa napríklad najedol, tak sa mi chcelo skôr spať a bol som z jedla unavený. Teraz, keď sa najem, tak cítim pravý opak – príliv energie!

Snažím sa aj hýbať, napr. do práce, ktorú mám na opačnom konci mesta, chodím výhradne peši a viac ako tri km prejdem za 23 minút. A aj keď dojdem úplne spotený, zároveň som pozitívne naladený. Len okrajovo – tento rok budem mať 55 rokov.

Po troch mesiacoch od zmeny: Sú to len tri mesiace a cítim sa úplne super! Ani neviem, ako sa budem mať napr. o rok či dva, päť alebo 10, ale už teraz sa na to teším!

Poslucháči, ktorí počúvajú, ale ešte stále váhajú, či začať so zmenou alebo nie:

Odporúčam JEDNOZNAČNE ÁNO! Naozaj to stojí za to!

Poslucháč Miro

ZDIEĽAJTE