Krásny život bez alegrie 🙂

Od malička, (čo si pamätám, minimálne od 3 rokov) som trpela alergiou na peľ. Na prelome mája-júna som vychádzala z domu iba do školy a napriek liekom, niekoľkým pobytom na liečeniach a prísnemu dodržiavaniu obmedzenia kontaktu s peľom som mala nehoráznu nádchu, neznesiteľne ma svrbeli oči a môj hrudník pri dýchaní vydával podozrivé chrčavo-pískavé zvuky. Asi to všetci alergici dobre poznáte.

Článok pokračuje pod reklamou.

Teraz sa mi o tom ľahko píše, ale vtedy mi nebolo do smiechu. Vekom sa moja alergia nezhoršovala, iba mi postupne nasadzovali silnejšie lieky a vyššie dávky…
Mimo peľovej sezóny ma raz za čas navštívil ekzém, ktorý si pobudol pár týždňov alebo aj mesiacov. Nič na svete tak nesvrbí!! To že červený mokvajúci fľak vyzerá na dievčenskej ruke alebo aj inde nevábne, je popritom len detail.

Dlhšie som sa snažila vyriešiť svoj stav alternatívnymi cestami (asi od mojich 12 rokov do 23), lebo zvyšujúce sa dávky liekov bez žiadneho efektu sa mi nepáčili. Podarilo sa mi môj stav len udržať. Až kým som nenarazila na článok Petra Planietu. Presvedčila ma jeho vlastná skúsenosť. A tak som 3 mesiace pred peľovou sezónou vynechala zo stravy všetok cukor, mlieko, bielu múku a rafinované oleje.

Vynechanie týchto štyroch zložiek stravy mi vôbec neublížilo. Naozaj asi 3 mesiace pred peľovou sezónou som sa snažila dodržiavať túto stravu a moja alergia takmer zmizla. Zmenila sa z neznesiteľnej choroby, keď som mesiac nevedela sama so sebou vydržať (aj keď som sa vyhýbala peľu ako sa dalo) na milú nádchu, ktorá sa prejavovala len vtedy, ak som sa brodila v kvitnúcej tráve po pás 🙂 (tráva je môj najsilnejší alergén).

Okrem toho, že moja alergia sa desaťnásobne zjemnila, úplne mi zmizli aj ekzémy a toľko energie som nemala ani nepamätám :). Bola som zriedkavejšie chorá, prestala ma bolievať hlava… O ďalších výhodách už ani neviem, lebo keď je človek zdravý, zabudne, aké choroby ho trápili :). Už sa takto stravujem vyše dvoch rokov, síce to nedodržiavam tak poctivo ako na začiatku, ale už mám na sebe otestované, čo si môžem a nemôžem dovoliť. Pred peľovou sezónou sa k tejto strave vždy poctivejšie vraciam a už tretiu sezónu sa mi alergia zlepšuje :).

Neskôr mi pomohol aj kurz Čarovného varenia v Planéte pod vedením Petra Planietu, ale základ bol ten článok o alergii.

Týmto veľmi pekne Petrovi Planietovi ďakujem. Želám veľa veľa úspechov v živote a veľa spokojných ľudí v okolí. Nech sa mu aj naďalej darí takto pekne ovplyvňovať životy :).

S pozdravom,

Jana Klaudíniová

ZDIEĽAJTE