Krásny večer vám prajem,
píšem vám o mojich dlho varených polievkach. Od leta som sa snažila uvariť dokonalú dlho varenú polievku. V kuchyni mám sklo-keramickú indukčnú varnú dosku, ktorá sa sama po 2 hodinách vždy vypne. S manželom sme premýšľali, ako by som mohla variť tak, aby polievka mala energiu ohňa. Padli návrhy na turistický varič a podobné zariadenia, ale nič z toho sa mi nepozdávalo. Jedného dňa mi napadlo, že skúsim variť na čajových sviečkach. A išlo to!

Popíšem vám môj spôsob varenia. Možno to niekomu pomôže.

Potrebujete dva hrnce: veľký a menší s pokrievkou. Na dno veľkého hrnca dáte čajovú sviečku, niekedy aj dve, podľa toho, na akom stupni chcete variť 🙂
Sviečky používam veľké čajové, horia 10 hodín, čo je super. Potom už len vložím menší hrniec do väčšieho tak, aby ostal zavesený na ušiach. Výškový rozdiel v hrncoch mám 5cm, rozdiel v priemere je cca 4cm. Približne viem, kedy sviečka dohorí, tak podľa toho sa vždy zariadim. Aj teraz mám na sviečke už 42 hodinový vývar.

Snáď niekomu tento postup pomôže alebo aspoň pobaví.

Dlho varené polievky sú perfektné! Mávala som stále studené ruky a už je to oveľa oveľa lepšie. Úplne iným spôsobom vnímam teplo v mojom tele.

Petrovia, Ďakujem vám za vašu prácu!

Kristína

ZDIEĽAJTE