Ani neviem ako to všetko začalo, je to už tak dávno. V období po 20 roku môjho života, som začala častejšie navštevovať gynekologickú  ambulanciu, nakoľko som mala časté zápaly = výsledkami potvrdená mykóza. Dnes keď dám do prehliadača slovo ,,mykóza,, som prekvapená, koľko príspevkov tam nájdete. Veľa  žien sa trápi touto chorobou a nevie si rady. Ja som sa trápila skoro 17 rokov . Dala by som čokoľvek za to, keby to vedel niekto zastaviť. Bola som bezmocná a zúfalá. Vybrala som snáď všetky možné dostupné lieky a mala som pocit, že ma skôr spaľujú ako liečia.

Článok pokračuje pod reklamou.

V posledných rokoch pred stretnutím s pánom Petrom Planietom, moje výsledky nepotvrdzovali mykózu, ktorú som mala v predchádzajúcich rokoch. Zápal som mala skoro každý mesiac. Lekárka mi dala informáciu, že výsledky nepotvrdzujú mykózu a samozrejme, že neprišiel z jej strany žiadny návrh,  ako ďalej postupovať, aby sme našli čo to vlastne je. Uvedomovala som si, že som na to sama . Keď som ju neskôr vymenila, zistili sme s novým lekárom, že mám opakovaný zápal mechúra.

V tomto období zúfalstva som sa našťastie stretla s pánom Planietom . On bol ten, kto uspal moje zápaly a to iba tým, že mi upravil jedálniček a dal určité odporučenia, ktoré mám dodržiavať.  Ani si neviete predstaviť, aká som bola šťastná. Je to už 5 rokov. Dnes už viem, že to bol len začiatok mojej novej cesty. Nikto ma nepresvedčí, že strava nie je dôležitá. Dokonca to mám vyskúšané. Žijem s ľuďmi ktorí sú tradičnými stravníkmi a občas ochutnám a keď to preženiem, tak sa ozve starý známy.

 

Po tých rokoch rozoznáte, že sa niečo začína v tele diať. Vtedy nabehnem na moju stravu a uspávam.
Čo sa u mňa ešte zmenilo? Konzumujem kvalitné a živé potraviny, cítim intenzívnejšie ich vôňu aj chute. Je to pre mňa zmena životného štýlu, ktorý sa mi páči.

 

Ďakujem vám pán Peter Planieta.

 

Marianna z Bratislavy

ZDIEĽAJTE