Celoživotne bojujem s herpesmi a keďže ich mávam veľmi často (aj 10x ročne), vyskúšala som a skúšam všetko možné – od imunológa, dermatológa, cez vylučovacie a detoxikačné diéty či rôzne bylinné čaje a prípravky.

Článok pokračuje pod reklamou.

Od Petra Planietu som dostala doporučenie na úpravu jedálnička a to najmä obmedziť konzumáciu jednoduchých cukrov aj v ovocí. Ďalej som dostala aj kontakt na obchodík na Grösslingovej, kde mi poradili protiherpesový čaj, ktorý som zaradila k pravidelnému užívaniu chlorelly. Chlorellu pyrenoidosu užívam dlhšie a čaj som zaradila neskôr. Keď som začala chlorellu užívať, istú dobu som mala herpesy každé tri týždne.
Zatiaľ túto spoločnú kombináciu (upravila som si jedálniček, užívam chlorellu pyrenoidosu a pijem protiherpesový čaj) skúšam len tretí mesiac a zatiaľ som bez herpesu, čo považujem za veľký úspech. 🙂

Protiherpesový čaj

100g puškvorec obyčajný, 100g materina dúška, 100g mäta pieporná, 100g repík, 100g fenikel obyčajný, 100g levandula úzkolistá, 20g medovka lekárska

Odporúča sa povariť 1 lyžicu na 3 minúty v 2 dcl vody a ešte nechať 15 minút lúhovať a piť polhodinu pred jedlom dvakrát denne bez sladenia.
Môže sa stať, že detoxikácia začne miernou hnačkou.
Ľudia, ktorí tento čaj pravidelne pili, nemali herpes dlhodobo (aj dva roky).

Prajem Vám všetko dobré.
S úctou

Eva z Bratislavy

ZDIEĽAJTE